29 stycznia 2014

Słodki tydzień.

    Miniony tydzień spędziłam na eksperymentach kulinarnych. Postanowiłam nie dać się biszkoptowi, który za pierwszym razem mi nie wyszedł i dałam mu drugą szansę. Wymyśliłam, że zmierzę się z tortem jednocześnie. Tak więc postanowiłam poszukać w necie przepisu na biszkopt, który wyjdzie mi jak na zdjęciach w necie :) 
Dla osoby początkującej, jak ja nie jest to proste, bo w przepisach nie zawsze jest określona wielkość brytfanki na dany przepis. Tak więc po kilku godzinach spędzonych w Internecie i jednej nieudane próbie znalazłam wreszcie dobry przepis. Postanowiłam, że jak mi wyjdzie, to zrobię dwa, żeby wiedzę sobie utrwalić :) 
Pierwszy był w kolorze brązowym, ponieważ tort miał być kawowy. No i wyszedł cudnie, jak w internecie na zdjęciach :) Następny postanowiłam zrobić identyczny, ale cynamonowy. No i niestety ten sam przepis, a biszkopt wylał się z brytfanki :( No ale jakoś na koniec biszkopt uratowałam. Tak więc mam już sprawdzony przepis na moją 22 cm formę. 
Z biszkoptu cynamonowego zrobiłam ciasto z masą i galaretką, a z pozostałych biszkoptów zrobiłam torta kawowo orzechowego z lukrem plastycznym. 
Wyzwanie wielkie, bo bite dwa dni spędziłam w necie i w kuchni :) A oto efekty :) Ciasto i tort wyszły naprawdę pyszne!!!


Ciasta wykonałam na moje urodziny i dedykuję je wszystkim, którzy pamiętali o nich.

3 komentarze:

  1. Oj kusisz Majeczko, ja jestem antytalent pieczeniowy

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo apetycznie wszystko wygląda.
    Ja od lat korzystam z jednego przepisu na biszkopt - mam sprawdzony.

    OdpowiedzUsuń